Formy reklamowe

Oprócz standardowych form reklamowych, o których piszemy niżej na wielu stronach, Klient ma możliwość kupienia takiego formatu reklamowego, który będzie dopasowany do jego przekazu. Na części witryn można kupić specjalne belki sponsorskie, artykuły sponsorowane, boksy, linki w menu. Zawsze, kiedy mają Państwo pytania proszę pisać na reklama@evolutionmedia.pl.

IAB POLSKA Standard Reklamy DisplayW Evolution Media Net przestrzegamy Standardów Reklamy Display określonych w dokumencie IAB Polska. Standardy te regulują sposób przygotowania i emisji reklam w naszej sieci. Wszystkie kreacje muszą być zgodne ze specyfikacją techniczną dostępną na stronie do pobrania.

 

Billboard


Opis: Reklama graficzna umieszczana centralnie w górnej części serwisu w miejscu tradycyjnego banera. Kliknięcie w billboard automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Wymiary: 750x100 px

Waga: 40 kB

 

Double billboard

Opis: Reklama graficzna umieszczana centralnie w górnej części serwisu o powierzchni dwukrotnie większej niż billboard. Kliknięcie w double billboard automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Wymiary: 750x200 px

Waga: 40 kB


Triple Billboard

Opis: Reklama graficzna umieszczana centralnie w górnej części serwisu o powierzchni trzykrotnie większej niż billboard. Kliknięcie w triple billboard automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Wymiary: 750x300 px

Waga:60 kB

 

Large/Medium Rectangle (navibox, banner śródtekstowy)

Opis: Reklama graficzna umieszczana wewnątrz prezentowanych na serwisie treści. Kliknięcie w rectangle automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Wymiary: 300x250 lub 336x280 px

Waga: 40 kB

 

Skyscraper

Opis: Pionowa reklama graficzna umieszczana z prawej/lewej strony serwisu. Kliknięcie w skyscraper automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Wymiary: 120x600 lub 160x600 px

Waga: 40 kB

 

Brandmark

Opis: Reklama graficzna mogąca przybierać dowolny kształt w obrębie założonej powierzchni; otwiera się nad aktywnym oknem przeglądarki. Musi zawierać przycisk x, zamykający reklamę. Może być przesuwana w obrębie okna przeglądarki, w którym wyświetlana jest strona.

Wymiary: 300x300 px

Waga: 40 kB

 

Toplayer

Opis: Reklama graficzna wyświetlana nad treścią strony w dowolnym jej miejscu na przezroczystej warstwie. Toplayer może mieć dowolny kształt oraz zawierać efekty dźwiękowe. Animacja sama znika po max 10 sek., dodatkowo musi zawierać przycisk x, zamykający reklamę.

Czas trwania: max 10 sek.

Wymiar: skala 4:3

Waga: 40 kB

 

Screening

Opis: Reklama składająca się z billboarda/ double billborada i tapety reklamowej wyświetlających się jednocześnie na serwisie. Tapeta jest formą pojawiającą się w tle i nieklikalną. Dopiero kliknięcie w billboard/double billboard automatycznie przenosi użytkownika do strony Reklamodawcy.

Waga: 40 kB (billborad/double billboard )

100 kB (tapeta)

 

Scroller

Opis: Reklama graficzna emitowana na dole okna przeglądarki, trzymająca się jej dolnej krawędzi niezależnie od przewijania strony. Może zawierać tekst, elementy graficzne, statyczne jak i animowane. Musi zawierać przycisk x, zamykający reklamę.

Wymiary: 800x30 px (1600x30 px)

Waga: 40 kB

 

Fly Footer

Opis: Reklama graficzna emitowana na dole okna przeglądarki, trzymająca się jej dolnej krawędzi niezależnie od przewijania strony. Emituje kreację Double Billboarda. Kreacja składa się z double billboarda i grafiki odpowiedzialnej za zwijanie i rozwijanie oraz przezroczystego tła o szerokości 100% kreacji. .

Wymiary: double billboard 750x200 + 30x200

Waga: double billboard o wadze 40 kB + element do zwijania i rozwijania do 10 kB

 

Expand Corner

Opis: Reklama graficzna emitowana nad treścią serwisu w rogu przeglądarki. Po najechaniu na nią kursorem myszy "rozwija się" do większego rozmiaru, zaś po zjechaniu wraca do wielkości wyjściowej.

Wymiary: 90x90 px -> 800x600 px

Waga: 40 kB

 

Expand Billborad/Double Billboard

Opis: Interaktywny billboard/double billboard, który „rozwija się” do większych rozmiarów po najechaniu na niego kursorem myszy, a po zjechaniu wraca do wielkości wyjściowej. Większa powierzchnia reklamowa pozwala na prezentację dodatkowych treści reklamowych.

Wymiary: 750x100 px -> 750x300 px

750x200 px -> 750x300 px

Waga: 40 kB


Scroll Billborad/Double Billboard

Opis: Ruchomy billboard/double billboard, który przesuwa się wraz z przewijaniem w górę i w dół oglądanej strony, dzięki czemu reklama pozostaje zawsze widoczna dla użytkownika odwiedzającego serwis. Musi zawierać przycisk x, którego kliknięcie powoduje odesłanie danej formy na jej stałe miejsce.

Wymiary: 750x100 px /750x200 px

Waga:  40 kB

 

Push Billborad/Double Billboard

Opis: Interaktywny billboard/double billboard, który po najechaniu na niego kursorem myszy „rozwija się” do większych rozmiarów, powodując przesunięcie treści serwisu w dół, dzięki czemu nie zostają one zasłonięte. Po przesunięciu kursora poza obszar reklamy, forma "zwija się" do wyjściowej wielkości, a treści strony wracają na swoje początkowe miejsce.

Wymiary: 750x100 px -> 750x300 px

750x200 px -> 750x300 px

Waga: 40 kB

 

Interstitial

Opis: Reklama graficzna w formie pełnoekranowej animacji z możliwością zawarcia efektów dźwiękowych. Uruchamiana po całkowitym załadowaniu, musi zawierać przycisk x, zamykający reklamę.

Czas trwania: max.10 sek.

Wymiary: dowolne

Waga: 40 kB

 

 

Sky Fly

Opis: Graficzna forma reklamowa wyświetlająca Half Page na przeźroczystej warstwie, przyklejona do prawej krawędzi okna przeglądarki, niezależnie od przewijania serwisu. Efekt scrollowania uzyskiwany jest przy wykorzystaniu kodu serwującego.

Czas trwania: max.10 sek.

Wymiary: 300x600 kreacja, 300x30 przyciski zwiń i rozwiń

Waga: 60 kB kreacja, 10kB przyciski zwiń i rozwiń

 

Floor Ad

Opis: Floor Ad jest wyświetlany nad treścią strony, wyrównany do dolnej krawędzi okna przeglądarki. Czas emisji tej kreacji wynosi 15 sekund. Każda reklama tego typu musi zawierać napis ZAMKNIJ oraz przycisk zamykania reklamy "X" umieszczone w prawym górnym rogu kompozycji.

Czas trwania: max.10 sek.

Wymiary: 1024x300

Waga: 60 kB

Polityka Prywatności
© 2010-2015 Evolution Media Net. Wszystkie prawa zastrzeżone.